Krajská výstava a nákupní trh Helvíkovice 2023

Krajská výstava a nákupní trh Helvíkovice 2023 se konala 23.9.2032. Opět bylo místo konání farma Fitmin. Samozřejmě bylo o bohaté a velmi dobré občerstvení. I letos byly tvořivé dílničky, kolotoč a poník. Navíc přibyly lokání produkty a dálkově ovládaná autíčka pro děti. Byly zde i praktické ukázky dojících zařízení pro mléčná plemena ovcí a koz.

Letošní rok jsme neměli berany k hodnocení, ale přivezli jsme na ukázku naše plemeno. Zájem byl veliký a někdy jsem nestíhal odpovídat na dotazy.

Krajská výstava a nákupní trh Helvíkovice 2023 byla o poznání lepší, bylo zde více zvířat a organizace byla velmi dobrá. To ukazuje na úspěch loňské akce, protože a také zde bylo navíc velké množství plemen koz a kozlů.

Počasí bylo sice o něco horší než loni, ale zase si myslím, že pro zvířata to bylo lepší. Trochu nás v průběhu výstavy trápilo bláto, ale s tím se asi musí u zvířat i tak trochu počítat.

Dále se konal klasický nákupní trh s hodnocením beranů a kozlů a byl vyhlášen vítěž výstavy. Všichni vystavovatelé si odnesli památeční plakety.

Krajská výstava a NT Helvíkovice 2023
Krajská výstava a NT Helvíkovice 2023