Nákupní trh Helvíkovice 2022

Nákupní trh Helvíkovice 2022 se konal dne 24.9.2022. Zúčastnili jsme se tak prvního ročníku nákupního trhu v Helvíkovicích. Akce probíhala v areálu farmy Fitmin a byla přístupná pro širokou veřejnost. Vše se velice vydařilo, bylo krásné počasí a teplo.

K dispozici také bylo chutné občerstvení. Výtečné klobásky a excelentní koláčky. No a samozřejmě pivko. Organizátoři připravili i doprovodný program pro děti. Kolotoč a jízda na poníkovi měla úspěch. Kolotoč byl dokonce jednu dobu zcela zaplněný a tvořila se fronta. Proběhla také ukázka stříhání ovcí. Stříhání si děti mohly vyzkoušet za asistence mistra ČR, střihače Lukáše Neugebauera. Dále bylo možné si prohlédnout zvířata chovaná na farmě.

Tento rok jsme měli pouze jednoho beránka k hodnocení, který získal třídu ER, 98 bodů. Vyhrál třetí místo v soutěži „nejlepší beran“ trhu. Bylo mu strženo za vlnu. V době hodnocení totiž zatím naplatila nová pravidla pro hodnocení vlny. S celkovým průběhem jsem byl spokojený. Vše bylo krásně připravené a hladce probíhalo.

Partnersky se na nákupním trhu podílela firma Dibaq.

Zde si můžete přečíst o nákupním trhu, psali o nás ve zpravodaji SCHOK.

Nákupní trh Helvíkovice 2022

Už teď se těšíme na příští rok. Doufáme, že se akce rozšíří, protože podobná se v dalekém okolí nekoná. Nejbližší místa jsou pro nás Hradec Králové nebo Ratibořice. To už je přeci jen kus cesty.