Klubová výstava Letohrádek svatý Vojtěch – 22.4.2023

Naše další akce byla už známá Klubová výstava Letohrádek svatý Vojtěch – 22.4.2023. Cestu už jsme znali, pyrenejky Bella a Berry už mezi tím absolvovaly spoustu cest autem. Cesta proběhla relativně v pohodě, o poznání lépe, než naše první výstava.

Tentokrát, poučeni z minulé výstavy, už byla v autě dělící síť. Mezi tím totiž holky pěkně narostly a musely být sklopené zadní sedačky, aby se do auta vešly. Počasí bylo opět aprílové a opět už jsme byli poučeni z minulé výstavy. Vezli jsme si s sebou již lepší obuv.

Klubová výstava Letohrádek svatý Vojtěch - 22.4.2023

Místo konání – Klubová výstava Letohrádek svatý Vojtěch – 22.4.2023

I letošní rok byla k dispozici celá zahrada letohrádku a restaurace. Tento ročník nastala změna v programu a hodnocení pyrenejských horských psů probíhalo již dopoledne. Byla to příjemná změna, protože toto plemeno mělo největší počet psů a nemuseli jsme tak čekat až do dopoledne.

Klubová výstava Letohrádek svatý Vojtěch - 22.4.2023

Hodnocení psů

Jak už jsem v úvodu zmínil, na bláto jsme už byli vybaveni. Hodnocení prováděl pan Rafael Malo Alcrudo ze Španělska. Obě pyrenejky soutěžily v mezitřídě. Hodnocení bylo opět velmi komplexní a podrobné. Je zajímavé sledovat vývoj v posudcích, jak pyrenejky rostou.

Umístění

Bella se umístila se známkou V a Berry se známkou V2, rCAC. U Berry byl posudek zakončen slovy „fena na úrovni šampiónky“. Berry gratulujeme.

Závěrem

I když už byla dělící síť v autě, stejně to nebylo úplně ono. Pyrenejkám to dovolovalo strkat čenich mezi přední sedačky, protože síť byla pružná. Chce to větší auto v pevnou mříží. To nás ale bude trápit až u další výstavy.